راهنماي استفاده از سيستم

محاسبه علي حساب قبض

1- براي استفاده از سيستم علي الحساب بر روي دكمه علي الحساب در بالاي صفحه كليك نماييد.

 

2- شماره اشتراك پانزده رقمي خود را وارد نماييد سپس دكمه جستجو را بفشاريد تا اطلاعات قبض شما ظاهر شود.

 

3- شما با وارد نمودن رقم فعلي كنتور و يا مقدار مصرف و تنظيم تاريخ قرائت پيشين و تاريخ فعلي و در نهايت كليك نمودن بر روي دكمه محاسبه در بالاي صفحه ميتوانيد مقدار علي الحساب قبض خود را مشاهده نماييد.

 

4- براي پرينت گرفتن از اين صفحه بر روي دكمه چاپ كليك نموده تا پنجره مربوطه ظاهر گردد و شما بتوانيد اطلاعات خود را پرينت نماييد.

توجه : در صفحه علي الحساب

براي اطلاع از نحوه جزئيات محاسبه گازبها (( فقط مشتركين خانگي )) بعد از وارد كردن شماره اشتراك بر روي دكمه محاسبه كليك نموده سپس مقدار مصرف و تاريخ قرائت پيشين و فعلي را وارد مينماييم بعد از اينكار دكمه جزئيات محاسبه در بالاي صفحه را ميفشاريم , تا پنجره مورد نظر ظاهر گردد.

بعنوان مثال بازه مصرفي اين قبض از تاريخ 15/09/89 الي 11/11/89 به اين ترتيب محاسبه ميشود.

 

 

مشاهده سوابق قبضها

1- براي استفاده از سيستم سوابق قبوض بر روي دكمه سوابق قبوض در بالاي صفحه كليك نماييد.

 

2- براي مشاهده قبضها شماره اشتراك پانزده رقمي خود را وارد نموده , سپس دكمه جستجو را بفشاريد تا ليست سوابق مربوط به قبضهايتان در صفحه ظاهر گردد.

نكته : قبضهايي كه پرداخت نشده اند مانند شكل زير دكمه چاپ قبض آنها فعال ميباشد و شما با فشار دادن اين دكمه ميتوانيد تمامي مشخصات مانند ‏ شناسه پرداخت‏ , ‏ شناسه قبض‏ و باركد مربوط به آن قبض را در اين پنجره مشاهده نموده و بر روي يك كاغذ A4 پرينت و از طريق بانكها يا عابربانكها قبض را پرداخت نماييد.

 

 

3-براي چاپ ليست سوابق قبض خود بر روي دكمه ليست سوابق در بالاي صفحه كليك نموده تا پنجره مربوطه ظاهر گردد. سپس اطلاعات قبض خود را پرينت نماييد.

 

توجه : در قسمت سوابق قبوض

براي اطلاع از نحوه جزئيات محاسبه گازبها (( فقط مشتركين خانگي )) بعد از وارد كردن شماره اشتراك بر روي دكمه جستجو كليك نموده تا ليست قبضهايتان ظاهر گردد. سپس همان طور كه در اين تصوير ميبينيد در قسمت پايين هر قبض دكمه اي بعنوان جزئيات محاسبه مشاهده ميشود كه با فشار بر روي اين دكمه مي توانيد از نحوه جزئيات محاسبه گازبهاي هر قبض آگاه شويد.

 

بعنوان مثال بازه مصرفي اين قبض از تاريخ 30/08/89 الي 28/09/89 و از 28/09/89 الي 15/10/89 به اين ترتيب محاسبه ميشود.

 

در صورتيكه از مرورگر Intenet Explorer استفاده مي كنيد و صفحه هاي چاپ باز نمي شود به چند نكته بايد دقت نماييد.

- تنظيمات امنيتي

توجه کنيد که با توجه به کاربردهاي خاص اين سيستم در هنگام استفاده از آن نبايد Pop-up Blocker فعال باشد. همچنين بايد نشاني سايت به سايتهاي Trusted شما اضافه شود.

غير فعال کردن Pop-up Blocker

براي غير فعال کردن Pop-up Blocker در Internet Explorer از منوي Tools قسمت Pop-up Blocker را انتخاب کنيد و اگر Turn Off Pop-up Blocker فعال است. آنرا انتخاب کنيد وگرنه که Pop-up Blocker مرورگر شما غيرفعال است و نياز به انجام کاري نيست.

توجه داشته باشيد که پس از غيرفعال شدن Pop-up Blocker منوي شما به شکل زير درمي‌آيد.

اضافه کردن نشاني سايت به سايتهاي Trusted

براي انجام اين کار در Internet Explorer از منوي Tools قسمت Internet Option و سپس قسمت Security را انتخاب کنيد.

حالا از قسمت وسط Trusted Sites را انتخاب کنيد. و بر روي دکمه کليک کنيد. صفحه‌اي به شکل زير نمايش داده مي‌شود. در قسمت مشخص شده نشاني که براي ورود به سايت به شما داده شده است را وارد کنيد و بر روي دکمه کليک کنيد. توجه داشته باشيد که قسمت تيک نشده باشد. در غير اين صورت خطا دريافت مي‌کنيد. اگر اين کار را به درستي انجام دهيد نشاني سايت به قسمت سفيد پايين اضافه مي‌شود.